Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/fzf/public_html/snv.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Ceny wybiegów dla indyków \

Budynki i wybiegi dla indyków

Osoby, które decydują się na założenie fermy drobiu, muszą spełnić wiele warunków, aby zapewnić sowim ptakom jak najlepsze warunki do hodowli. Oprócz odpowiednich środków pieniężnych na zorganizowanie hodowli indyków, należy zapoznać się dokładnie ze standardami, które należy spełnić, aby móc właściwie zająć się chowem małych jak i już dorosłych indyków.

Przede wszystkim należy zagwarantować ptakom miejsce, w którym będą mogły się swobodnie rozwijać i przygotowywać do produkcji. Budynki, w których produkuje się drób nazywają się indyczarniami. Indyczarnie dzieli się na dwa typy: dla piskląt oraz dla większych już indyków. Podstawową różnicą między tymi typami budynków jest to, że budynek dla piskląt jest ogrzewany a dla dużych ptaków już nie. Ważne jest, aby w indyczarniach zadbać również o odpowiednie oświetlenie a także i odpowiednią ilość miejsc i jego powierzchnię.

Budynki dla piskląt muszą spełniać wymagane normy dotyczące izolacji, klimatyzacji i higieny. Pisklęta muszą mieć dobrze nagrzane pomieszczenie, a przede wszystkim podłogę. Podstawowym do tego przedmiotem jest odpowiedni grzejnik, który nazywany jest sztuczną kwoką. Można również zainwestować w dogrzanie stropu, ścian i właśnie podłogi. Powierzchnie takich budynków powinny być gładkie/bez żadnych zakamarków oraz wgłębień – wszystko to dla bezpieczeństwa piskląt.

Obowiązkowe jest również odkażanie a na jeden mkw . można przetrzymywać od 8 do 10 sztuk piskląt. Co do poideł, to funkcjonują tu podwieszane cylindry (jedno dla 100 sztuk). Budynki dla dużych indyków przewidują na jeden mkw 2-4 sztuk drobiu. Zasady jak dla piskląt z podściółką na podłodze. Jeżeli chodzi o poidła, to sprawdzają się poidła podwieszane (jedno dla około stu ptaków). Dla cięższych ptaków stosuje się stabilne poidła rynnowe na stojakach. Pasza podawana jest w karmidle cylindrycznym podwieszanym (ok. 25 indyków tuczonych) oraz stojącym wraz z karmidłem na żwirek (ok. 100 indyków). Karmidła można również połączyć poprzez rurowy system.

Wszystko to oczywiście kosztuje. Obecnie, dzięki licznym dofinansowaniom możesz się starać o specjalną dotację na założenie fermy drobiu, m. in. indyków. Spokojnie możesz więc sfinansować wybieg i budynek dla zwierząt. Co jednak w przypadku, gdy nie masz tych pieniędzy? Czy warto inwestować w hodowlę indyków? Czy hodowla indyków się opłaca? Mówimy: warto ale ostateczna decyzja należy do Ciebie.

Powodzenia!